Поради для читачів

Безпека в Інтернеті


Інтернет притягує не лише добропорядних користувачів, але і море різних шахраїв, які шукають можливість заробити гроші нечесним шляхом або просто “познущатися”, підсунувши на Ваш комп’ютер шкідливу програму. І навіть, якщо у Вас на диску не зберігається нічого цінного, то Ваш комп’ютер може бути використаний як стартовий майданчик для атак на інші сайти.
Мета даного проекту – навчити Вас основам безпеки, які Ви повинні виконувати, заходячи в Інтернет.
Безпека не може бути повною, адже злом і захист – це боротьба фінансів і не завжди ми можемо вкласти в захист стільки, щоб можна було отримати впевненість у безпеці. І все ж дуже багато в цій боротьбі залежить від користувача. Ні, не від його фінансових можливостей, а від його вміння не піддатися крикливій рекламі відвідати той чи інший сайт, купитися на “халяву”, зіграти в нову гру, першим завантажити новий відеоролик, побігти отримувати “щасливий виграш” тощо.
Театр починається з гардеробу, а безпека роботи в Інтернеті починається з браузера, тому почнемо з налаштуванню окремих браузерів для безпечної роботи.


  Правила пошуку в Інтернеті


1.Обміркуйте зміст свого запросу. Можливо, частково відповідь вам вже відома. Щоб знайти інформацію, шукайте одночасно ключові слова із питання та відому вам відповідь.
2. Використовуйте перевірені вами пошукові системи. Якщо ви новачок у данній сфері, то вам не завадить приделити деякий час вивченню існуючих для цього мережевих засобів та принципів їх роботи.
3. Число документів, які одержані в результаті пошуку, може бути значним. Тому вирішальне значення для оптімального пошуку інформації має вірний набір ключових слів. Опис того, як складати ефективні запити, дається в самих пошукових ресурсах. Як правило, будь-яка пошукова система має довідковий розділ.
4. Перевіряйте орфографію в написанні слів. Використовуйте синоніми, якщо список знайденних сторінок надто мал.
5. Шукайте більше, ніж за одним словом. Максимально звужуйте предмет пошуку.
6. Не починайте звичайні слова з великої літери, крім власних імен.
7. Використовуйте посилання «знайти подібні документи», якщо один із знайдених документів найбільш близький до шуканого.
8. Зверніть увагу, що контекст документу уже може містити відповідь, тобто не буде потреби заходити у сам документ.
9. За необхідностю використовуйте язик запросів та системи розширеного пошуку використаних пошукових систем.