Рекомендації психологічної служби

10 способів вплинути на бажання підлітка вчитися

ЧОМУ ПІДЛІТКИ СТАЮТЬ ГРУБИМИ І ПОЧИНАЮТЬ ПРОЯВЛЯТИ НЕПОВАГУ ТА ЗНЕВАГУ?

Підготовка до школи дитини з ООП

Інклюзія і статеве виховання: про найважливіше

Пам’ятка батькам від дитини

Підбірка вправ для стабілізації емоційного стану

П’ять ефективних способів, як побороти панічні атаки

Негативний вплив електронних сигарет на організм людини ВЄЙП

Пам’ятка Як організувати підготовку до ЗНО

Пам’ятка Як поводитися під час ЗНО

До Міжнародного дня протидії булінгу  мультфільм «Як боротися з булінгом: поради для дітей UNICEF Ukraine».

Рекомендації БАТЬКАМ НА ЧАС COVID-19

  1. CПОКІЙ І ПОДАЛАННЯ СТРЕСУ
  2. CПОКІЙ І ПОДАЛАННЯ СТРЕСУ
  3. CПОКІЙ І ПОДАЛАННЯ СТРЕСУ
  4. CПОКІЙ І ПОДАЛАННЯ СТРЕСУ

Безпечна дорога до школи

Анкетування для педагогів

*Гра в «ізоляцію». Як адаптуватись до режиму «карантин»

*10 правил безпеки в Інтернеті для дітей

*Що робити, щоб допомогти собі пережити паніку?

*Ефективні дії в ситуації ризику

*5 помилок школярів при виборі професії

*Як допомогти підлітку у виборі професії

Як швидко виконати домашні завдання  і  організувати свій день

Пам’ятка для учнів

Підтримуй порядок на робочому місці

Головні вороги порядку — сміття, речі та предмети, які заважають працювати. Тримай свої підручники й зошити у спеціально відведених місцях — на книжкових поличках, стелажах чи шухлядах стола. Став або клади їх завжди однаково — так ти швидше знаходитимеш потрібні підручники, посібники, атласи, карти й зошити.

Не захаращуй свій робочий простір великими іграшками, предметами декору чи домашніми квітами.

На робочому столі мінімізуй кількість шкільного приладдя. Користуйся канцелярською підставкою, аби скласти все найнеобхідніше. Час від часу проводь «ревізію» свого приладдя: перевіряй ручки, олівці, фломастери, гумки. Якщо олівці тупі чи зламані, підстружи їх, якщо ручка не пише, зміни стрижень або викинь її, якщо фломастери чи маркери висохли, теж викинь їх. Склади список необхідних речей і купи їх. Ти на це витратиш небагато часу, але під час виконання домашніх завдань тебе ніколи не дратуватимуть зламані олівці чи покришена гумка.

Створи комфортні умови для роботи Провітри кімнату, де працюватимеш. Вимкни телевізор, радіо і комп’ютер. Телефон постав на віброрежим. За потреби увімкни додаткове світло.
Склади план Запиши список домашніх завдань — від складних до простих. Після того як виконаєш завдання, став плюс або галочку. Це твій успіх. Продовжуй за списком виконувати інші завдання.
Не гай часу Не «ходи навколо» завдань, не «зависай» на бозна-чому, аби тільки не виконувати уроки. Це називається «прокрастинація», коли ти лінуєшся або повільно приступаєш до завдання. Їх все одно слід виконати. Тож часу не гай — до роботи приступай.
Спочатку виконай письмові завдання Почни з тих об’ємних завдань, які потребують найбільшої концентрації уваги й часу на виконання. Якщо почнеш з усних завдань, то часу на виконання письмових може не вистачити. До того ж увечері ти вже втомлений і увага твоя розсіяна. Усні предмети виконуй за ступенем складності. Насамкінець лиши ті предмети, які ти знаєш добре й тобі достатньо «освіжити» їх у пам’яті.  
Роби перерви кожні 45 хвилин Під час перерви корисно змінити вид діяльності. Потанцюй, поспівай, зроби зарядку, випий чаю зі смаколиком, з’ж фрукти, підійди до вікна й поспостерігай за хмарами, полий домашні квіти, погодуй рибок тощо.
Учися відчувати час Кілька днів спостерігай за тим, як ти визначаєш час певної події і зіставляй її з реальною тривалістю. Наприклад, скільки часу займе дорога до школи або скільки часу ти витратив на спілкування з другом по телефону. Час від часу спробуй точно визначити, котра зараз година. Тренуй свій «внутрішній» годинник. Відчуття часу має значення для успішного навчання, подальшої роботи й життя людини.

Рекомендації по адаптація першокласників і п’ятикласників

/adaptacija_pjatiklasnikiv_rekomendaciji.docx

/vozrastnye_osobennosti_i_adaptacija_uchashhikhsja_.doc

/diti_v_interneti.doc

/pamjatka_batkam_pershoklasnikiv.doc

/poradi_batkam_pershoklasnikiv.doc

/rekomendacii_roditeljam_po_adaptacija_pervoklassni.doc

/rekomendaciji_batkam_malenkikh_pershoklasnikiv.doc

/rekomendaciji_batkam_p-jatiklasnikiv.doc

/shkolnaja_adaptacija_1_klas.doc

Діяльність психологічної служби включає такі головні напрямки:1. Консультативно-методична допомога всім учасникам навчально-виховного процесу з питань навчання та виховання дітей і підлітків;
2. Просвітницько-пропагандистська робота з підвищення психологічної культури в навчальних закладах та сім’ї;
3. Превентивне виховання (через засоби масової інформації, в ході вивчення шкільних предметів в рамках навчальних програм або як окремий предмет), метою якого є формування в учнів орієнтації на здоровий спосіб життя та захист психічного здоров’я, профілактика алкоголізму, наркоманії, СНІДу і злочинності серед неповнолітніх. Пріоритетні напрями діяльності працівників психологічної служби у 2019/2020 навчальному році:


1. Підвищення психологічної культури всіх учасників навчально-виховного процесу через впровадження програм факультативних курсі в, спецкурсів та курсів за вибором психологічного спрямування.
2. Робота з обдарованими дітьми.
3. Забезпечення та психологічний супровід підготовки учнів до профільного та професійного самовизначення.
4. Психологічний і соціальний супровід дітей, які опинились у складних життєвих обставинах.
5. Формування здорового способу життя, відповідального ставлення за власний вибір, профілактика негативних явищ в учнівському середовищі
Основні завдання психологічної служби Чугуївського НВК №8 у відповідності до нового Держстандарту базової та повної загальної середньої освіти:


1. Психологічний супровід адаптації учнів 5-х класів.
2. Профдіагностика та профконсультування.
3. Формування комунікативної, соціальної та здоров’єзбережувальної компетентностей учнів через впровадження профільних спецкурсів, курсів за вибором, факультативних курсів.
4. Формування та збереження навчальної мотивації, а також профілактика психофізичного та інформаційного перевантаження учнів